helper@using Microsoft.AspNetCore.Http Hüseyin Çakar Mimarlık Hizmetleri

Our Services

Mimarlık

Mimarlık, mekanların tasarlanması işidir. İnsanların yaşamını kolaylaştırmak ve barınma, dinlenme, çalışma, eğlenme gibi eylemlerini sürdürebilmelerini sağlamak üzere gerekli mekanları, işlevsel gereksinmeleri ekonomik ve teknik olanaklarla bağdaştırarak estetik yaklaşımlarla inşa etme sanatıdır. Mimarlığın öznesi insandır. Daha sağlıklı, daha konforlu, daha iyi şartlarda yaşamak için mimarlar, çevreyi, kültürleri, tarihi ve mekanları incelerler. Elde ettiği bilgiler ışığında yeni yapılar, yapı çevreleri tasarlar ve inşaat sürecini yönlendirirler. Hüseyin Çakar Mimarlık olarak mimari anlayışımızın temelinde kullanışlılık, kalıcılık, estetik ve özgünlük önemli birer yapı taşlarıdır.

Mimari uygulama aşamalarımız
-Uygulamanın yapılacağı yerde detaylı bir keşif çalışması yapıyoruz.
Keşif sonucunda elde edilen verilerle ve müşterimizin istek ve talepleri doğrultusunda projemizi dijital ortamda şekillendiriyoruz.
-Yetkili kurumlardan gerekli izinler alındıktan sonra mekanda uygulamaya başlamak için ön hazırlık aşamasına geçiyoruz, varsa kırım ve yıkım işlemlerini yapıyoruz.
Tercih edilen malzemelerin tedariğini ve müşterinin isteği doğrultusunda tasarlanan mobilya ve aksesuarların imalat sürecini başlatıyoruz.
-Malzemelerin mekana uygulanması ve imalatı tamamlanan mobilya ve aksesuarların montajı ile taahhüt edilen süre içerisinde projeyi teslim ediyoruz.
-Yaptığımız bütün çalışmalarda proje tesliminden itibaren 6 ay ücretsiz teknik destek hizmeti veriyoruz.

Üç Boyutlu Modelleme ve Mimari Tasarım

   3D modelleme, bilgisayar grafiklerinde, herhangi bir nesnenin veya yüzeyin 3D dijital gösterimini elde etmek için kullanılan bir tekniktir. Bu gösterim sayesinde yapılacak projenin 3 boyutlu ortamda görselleştirmesini yaparak uygulamaya geçmeden önce  müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. 3D modelleme, tasarladığımız projenin uygulamadan sonra nasıl görüneceği hakkında net bir fikir sahibi olabilmenize yardımcı olur. 

Tadilat ve Onarım

   İnşaat sektöründe kullanılan bütün malzemelerin belirli bir  kullanım süresi vardır. Bu sebeple uzun süre kullanılan bir mekanda ürünler eskiyip bozulabilir. Zamanla eskiyen ve işlevini yitiren ürünler mekanda kötü bir görüntü oluşturmakla birlikte kaliteyi de düşürür.    Bunun önüne geçebilmek için malzemenin olabiliyorsa bakımı, aksi halde onarımı yapılmalıdır. Tadilat ve onarım işlemi çoğu zaman sıfırdan üretimden daha zahmetli olur. Bunun için bu çalışmaların deneyimli ve alanında uzman bir ekiple yapılması gerekmektedir. Hüseyin Çakar Mimarlık olarak tecrübeli ekibimizle tadilat ve onarım işlerinizi profesyonel bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Kuaför Salonu Dekorasyonu - Kuaför Tasarımı

        Kuaför Salonları, saç kesimi, saç renklendirmesi, saç şekillendirmesi ve profesyonel makyaj işlemlerinin yapıldığı işletmelerdir. Bu işlemlere ek olarak tırnak kesimi ve bakımı, cilt bakımı, epilasyon, masaj gibi hizmetlerde sunulmaktadır. Kuaför salonu dekorasyonu, günümüzde gittikçe değer kazanmaktadır ve işletme sahibinin zevklerine, mekanın konumuna, binanın yapısına ve müşterilerinin isteklerine göre şekillendirilmektedir. Kuaför salonu dekorasyonu yapılırken, kullanım alanları çok iyi planlanmalı ve mekandan maksimum verim alınmaya çalışılmalıdır.

        Kullanılacak tezgahlar, saç kesim ve yıkama koltukları dikkatle tasarlanıp müşterilerini rahat ettirecek ve kendilerini özel hissedebilecekleri bir mekana dönüştürülmelidir. 
           Kuaför salonlarında girişte bir karşılama veya resepsiyon bölümü ve bekleme alanı bulunur. Kesim tezgahları, saç yıkama, makyaj, manikür, pedikür bölümleri gibi alanlar mekanda konumlandırılmaktadır. Özel müşteriler için VIP odaları da mevcuttur. Lüks kuaför salonları genelde randevu usulü çalışırlar. 
           HC Design Studio (Hüseyin Çakar Mimarlık), kuaför salonu dekorasyonu alanında İstanbul'un sayılı mimarlık şirketleri arasında yerini almıştır.
        The Most Hair Design Studio, Emre Ayaksız Hair Palace, Sedat Biga Hair Studio ve daha bir çok değerli kuaför salonunun tasarımını ve uygulamasını yapmış bulunmaktadır.
          HC Design Studio gün geçtikçe de kuaför salonu dekorasyonunda hem yurt içinde hemde yurt dışında tercih edilmeye başlanmıştır. Kuaför tasarımlarımızı deneyimli mimarlar ve profesyonel görselleştirme uzmanlarımız sayesinde en güzel şekilde sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz. 

         

        Ev (Daire ) Dekorasyonu

        Ev ( Daire ) Dekorasyonu, yaşamımızı sürdürdüğümüz alanları zevklerimize, mekanın ruhuna ve ihtiyaçlarımıza göre tasarlanmasıdır.  En önemlisi kullanım alanlarını verimli kullanabilmeyi sağlamaktır. Bunun içi yapılan çalışmalar bütününe ev dekorasyonu denir.

          Çeşitli aksesuar, mobilyalar ve objelerle yapılan tasarımlar bir bütünlük oluşturacak şekilde bir araya getirilmelidir. Her insan evini dekore edebilir fakat profesyonel yardım almak her zaman daha doğrudur.
          HC Design Studio, daire dekorasyonlarıyla her müşterisini memnun etmeyi başarmıştır. 3D görselleştirme ile evinizi planladıktan sonra bilgisayar ortamında tasarlayıp sizlere evinizin dekorasyon çalışmalarına daha başlanmadan bitince nasıl olacağını fotoğraf gerçekçiliğiyle sunmaktadır.
          Sizler sadece zevklerinizi, nasıl bir mekanda yaşamınızı sürdürmek istediğinizi hayal edin biz gerçekleştirelim.
          Profesyonel tasarımcılarımız, iç mimarlarımız ve görselleştirme ekibimiz tamamen size özel tasarımları, sizi hayran bırakacak şekilde hazırlasınlar. 

        Kafe Dekorasyonu

          Kafeler, eş dostla güzel vakit geçirilebilecek samimi ve sıcak ortamlardır. Kafe dekorasyonu da bu özellikler göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Bu sebeple kafe sahipleri kefelerinin dekorasyonunu işinde uzman olan iç mimarlara ve tasarımcılara yaptırmaktadır.
          Kafe dekorasyonu tasarımına, tüm diğer dekorasyon işleri gibi öncelikle mekanın sahibi ile görüşüp hayallerini, isteklerini dinleyerek başlıyoruz. Sonrasında mekanın rölövesini alıp 2d planını çıkarıyoruz. Mekanın yerleşimini ve bölümlendirilmesini yaparken, kullanım alanlarından maksimum düzeyde verim alabilmenizi amaçlarız. Sizlerden onay alındıktan sonra tasarım ve konseptimizi oluşturup mekanın 3 boyutlu şekilde çizimine başlarız. Bu sayede mekanınızın anahtar tesliminden önce nasıl görüneceğini fotoğraf kalitesinde renderlarımızla sizlere sunarız.  

        Mağaza Dekorasyonu

         Mağaza dekorasyonu, mağaza tasarımı ve yapımı işlemlerinde birden fazla uzmanlık alanının bir araya getirilmesiyle oluşturulan bir disiplindir. Mağaza dekorasyonu, mimarlık, iç mimarlık, iç mekan tasarımı, grafik tasarım, ergonomi ve reklam öğelerinin bir araya gelmeleriyle beraber oluşturulmalıdır. Markanız veya mağazanız ile yapılacak dekorasyon ve tasarımlar içi içe ve uyumlu olmalıdır.

          Mağaza dekorasyonu yapılırken, tasarımın mimari normlara uygun olmasına, satılacak ürünle mağazanın uyumlu olmasına, kullanılacak eşyaların ve dekorların kaliteli ve garantili olmasına ve alt yapının sağlam olmasına dikkat edilmelidir.

          Mağaza dekorasyonu, uygulama yapılacak alanın rölövesi alınarak başlanmalı, projenin mimari ve yerleşim planı hazırlanmalı, render ve 3 boyutlu görselleştirme sunumları yapılmalı, mekan sahibinden onay alındıktan sonra uygulama aşamalarına geçilmeli ve proje teslimi belirlenen tarihte bitirilmelidir.

        Mimari Proje

          Mimari proje, mimari bir yapının planları, kesitleri, cephe görünüşleri, yerleşim planları, kullanılacak malzemeler ve bağlantı detayları, yapıların birbiriyle oranı, iç düzen ve detayları hakkında teknik ve mimari bilgi veren projelere denir.

          Mimari projelere başlamadan önce tüm bu detayların incelenmesine ilk inceleme denir. Mimarlığın temel taşları, sağlamlık, işlevsellik ve estetiktir. Tüm bunlar göz önünde bulundurularak mimari proje hazırlanmalıdır.

          Mimari projeye, işverenin ihtiyaçlarını göz önünce bulundurularak başlanmalıdır. Sonrasında keşif, proje yapılacak alanların ölçülmesi ve ölçeklendirilmesi, yerleşim planının yapılması, arsanın yol, elektrik, su, kanalizasyon ve ulaşım bağlantılarının belirlenmesi, arsanın yön ve akslarının belirlenmesi işlemleriyle başlanır. Peyzaj özellikleri ve imar durumun çıkarılmasıyla devam eder. 

        READY TO ORDER YOUR PROJECT ? ...

        Get In Touch